Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#207 Przecież oni wiedzą, że ja myślę, że oni myślą, że ja wiem! - O komunikacji budującej relacje

2020-07-13

Adrian Janik, Mateusz Hauk

W pracy z zespołami zwinnymi szczególnie ważne jest budowanie relacji, które z kolei umożliwia tworzenie atmosfery odpowiedzialności i samodzielności wśród współpracowników. Dbanie o relacje i promowanie szeroko rozumianego feedbacku jest więc jednym z głównych zadań Scrum Mastera.

Podczas wystąpienia dowiesz się, jak zadbać o relacje w miejscu pracy z perspektywy wymiany tzw. znaków rozpoznania. Poznasz zależność między wymianą znaków rozpoznania i feedbackiem. Będziesz miał/a okazję przyjrzeć się sobie i swoim zespołom. Dowiesz się także, w jaki sposób przekazywać konstruktywne informacje zwrotne, zarówno te wzmacniające, jak i krytyczne.

Jeśli jesteś zainteresowany/a rozwijaniem siebie i innych, zapraszam do udziału w spotkaniu.

Prelegenci

Adrian Janik

Trener biznesu, psycholog, konsultant i terapeuta organizacji. Pomaga firmom w planowaniu i skutecznym wdrażaniu zmian. Dzieli się praktyczną wiedzą i pomaga rozwijać umiejętności związane z komunikacją, budowaniem relacji oraz zespołowością. Wspiera samoorganizujące się zespoły pracujące w oparciu o metodologie zwinne (Agile, SCRUM).

Absolwent psychologii. Trener od 2011 roku. Regularnie uczestniczy w spotkaniach społeczności SCRUM/AGILE (ACCPL) Prywatnie zapalony podróżnik i biegacz. W wolnych chwilach odpoczywa z książką w ręku. Team Marvel, ale szanuje DC.

Prowadził dedykowane warsztaty i cykle szkoleniowe dla takich klientów jak. Grupa Allegro, Grupa OLX, Otomoto.pl, Verbicom, Eobuwie.pl, HolidayCheck, PZU Everest, Orange, Idemia Poland R&D,

Mateusz Hauk

Trener, coach, psycholog, konsultant. Specjalizuje się w rozwoju umiejętności szefowskich i menedżerskich, budowaniu i usprawnianiu pracy zespołów, facylitacji i moderacji, działaniach ukierunkowanych na poprawę relacji w miejscu pracy (zarówno w otoczeniu wewnętrznym, jak i zewnętrznym organizacji) przy równoczesnym zwiększaniu efektywności. Wspiera organizacje w planowaniu i skutecznym wdrażaniu zmian. Wspiera samoorganizujące się zespoły pracujące w oparciu o metodologie zwinne (Agile, SCRUM).

Doktor nauk społecznych w obszarze psychologii. Autor wielu publikacji z zakresu psychologii pracy i organizacji. Trener od 2005 roku. Regularnie uczestniczy w spotkaniach społeczności SCRUM/AGILE (ACCPL) Prywatnie partner, ojciec, zapalony adept jazdy na rolkach i łyżwach😊.

Prowadził dedykowane warsztaty i cykle szkoleniowe dla takich klientów jak: Alvo, Astanet, Colours factory, E-obuwie, Fresenius, Fresh Logistics, Geberit, Ikea, Jost, KPRM (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów), Mondelez, OLX, Poczta Polska, Porsche, PZU Everest, Raben Polska, Rockwool, Schattdecor, Schenker, Schulstad, Sonoco, Swarovsky, Vatennfall, Volkswagen Group Polska.

Nagranie

Materiały ze spotkania