Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#205 Od PMa do SMa

2020-06-15

Michał Baczewski, Mateusz Drozd

“Ponad rok temu, jeszcze jako Project Managerowie, wybraliśmy się w podróż, popularnie nazywaną “transformacja Agile”. W naszym przypadku wiązało się to z przyjęciem kompletnie nowej roli Scrum Mastera. Właśnie z tej perspektywy chcielibyśmy podzielić się naszymi doświadczeniami.

Opowiemy Wam, jak ze świata comand&control, MS Project, raportów „świecących na zielono”, kroczymy do świata samoorganizacji, wartości, pętli inspekcji i adaptacji. Oczywiście nie była to - i nie jest - wycieczka rodem z kolorowych katalogów biur podróży.

Poruszymy następujące tematy:

Prelekcja powinna szczególnie zainteresować:

Zapraszamy
Michał & Mateusz

Michał Baczewski

Ponad 1,5 roku temu wsiadłem na pokład scrumowego samolotu wraz ze świetną ekipą i do dziś odkrywamy nowe zakątki zwinności. Wcześniej byłem kierownikiem projektów (prowadzonych w tradycyjny sposób) i zespołów oraz product managerem w branży medycznej i bankowej. Pasjonuję się psychologią, a także jestem aktywnym ratownikiem medycznym. Lubię ludzi i właśnie w nich widzę największy potencjał każdej organizacji.

Mateusz Drozd

Jestem na pokładzie tego samego samolotu co Michał. Wcześniej również pracowałem jako Project Manager - głównie dla branży bankowej i ubezpieczeniowej. W wolnych chwilach oglądam żużel, kopię piłkę na orlikach, czasami chwycę za aparat fotograficzny, zbieram na motor. Lubię liczby. Uczę się ludzi.

Materiały z spotkania

Nagranie

Materiały ze spotkania