Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#98 AgileByExample Light 2015

2015-05-23

AgileByExample Light

AgileByExample Light to zastrzyk agile’owej inspiracji w lekkiej wersji. Tradycyjnie odbywa się w sobotę - pół dnia prezentacji i warsztatów zakończone networkingiem przy piwie. Tak jak AgileWarsaw lubi najbardziej :)

Łukasz Szóstek

Absolutnie skuteczny, gwarantowany i stuprocentowy sposób na to, żeby każdy projekt zakończył się sukcesem

Dlaczego zwinnie zorganizowane projekty też nie dowożą, czego brakuje w zwinnych metodykach i czego warto nauczyć się od korporacji i waterfall-owców? Odpowiem na te pytania oraz opowiem jak w nieskomplikowany i zwinny sposób zwiększać szanse na to, że nasz projekt zostanie okrzyknięty sukcesem.

Prezentacja

Marek Pasierbski

W pogoni za szczęściem - życie polifazowe

Chciałbym podzielić się doświadczeniami, w jaki sposób zbudowałem działanie na bazie pasji i dlaczego uważam, że jest to droga niezwykle wartościowa. O tym jak wspaniałe rzeczy są blisko nas i w zasięgu ręki. O tym jak się motywować do działania, a przy okazji innych. Wreszcie jak skleić wszystkie działania razem, jaka jest wartość czasu i jak nim zarządzać. Na deser zostawiam moją trwającą cały czas przygodę ze snem polifazowym, czyli jak spać regularnie 5 godzin na dobę i rozpoczynać dzień o 3 w nocy.

Marcin Maruta

Manifest Agile okiem prawnika – dlaczego kochamy i nienawidzimy kontrakty na metodyki zwinne

Umowa może być zwinna, ale w bardzo specyficznych sytuacjach. Problem w tym, że zamawiający nie chcą takich sytuacji, i choć pożądają agile, umowy wolą tradycyjne. Jak to zderzenie oczekiwań połączyć i jak opisać założenia manifestu agile językiem prawnym”.

Dominik Borowiec

Przyczajony jastrząb, ukryty żbik: krótka historia wyzwalania nieznanej energii

Krótka historia wyzwalania nieznanej energii: W deweloperach drzemią ukryte talenty i niespożyte zasoby energii, które tylko czekają na to, aby je odkryć. Ale jak to zrobić? (Stworzyć odpowiednie środowisko). I do czego to prowadzi? (Do licznych pozytywnych zmian). Opowiem o tym, jak ponad dwa lata temu w 9LivesData zebrała się grupa ludzi chcących zrobić coś dobrego dla pozostałych i od tego czasu wciąż przeobrażających organizację.

Krzysztof Niewiński

Scrum (nie) dla Scrum Masterów

Agile przeżywa wspaniały rozkwit na świecie. O znajomość Scrum, czy innych metodyk z grupy Agile pyta dziś prawie każdy rekruter. O Agile napisano już tak wiele książek i publikacji, że można by poświęcić mu całe lata studiów. Mimo to, menedżerowie produktu wciąż drapią się po głowie próbując rozgryüć ten “nowy” fascynujący świat. Jak do tego doszło i co teraz?

Paweł Wyszyński

Marshmallow Challenge - Szybkie prototypownie, warsztat dla lubiących zespołowe wyzwania oraz słodkie niespodzianki

Marshmallow Chelange to zadanie zespołowe polegające na zbudowaniu konstrukcji z makaronu spaghetti i ptasiego mleczka :)Jest świetnym sposobem, by doświadczyć korzyści z szybkiego prototypowania, pomaga znaleźć wspólny język i porozumienie w sprawie prototypu.
Opowiem o tym jakie jakie wnioski wyciągnęli członkowie Autodesk’a i czy architekci są lepszymi budowniczymi niż przedszkolacy ?.
Jeśli w ciągu minuty można zjeść 25 pianek, to jak wysoką wieże można zbudować w ciągu 18 minut ? Szereg wniosków wyciągniemy z dyskusji, bo każdy zespół i projekt ma swoją piankę …

Nagrania brak