Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#78 AgileByExample Light 2014

2014-05-10

Paweł Lipiński

Agile bullshit - co w agile tak naprawdę jest ważne?

Będzie o mitach agile-a i tym na czym się warto skupiać przy organizowaniu agile-owego zespołu/procesu/projektu.

Marcin Kwieciński

Zrozum swojego szefa

Sesja na temat tego co siedzi w głowie Twojego szefa. Przyjdź i poznaj sekrety menedżerów. Czego często nie mówią swoim ludziom? Na czym najbardziej im zależy? Co zrobić, aby byli zadowoleni z Twojej pracy?

Tomasz Dubikowski

Agile games

W swoim pierwszym teamie w Luxofcie byłem zdecydowanie najmniej doświadczonym członkiem zespołu. Oczywiście dość szybko podzieliłem się z kolegami moimi planami i aspiracjami zostania w przyszłości Agile Coach’em, a oni pozwoli mi do woli eksperymentować w ramach naszego teamu. Był jednak jeden problem - co taki gość jak ja może wprowadzić nowego, wciągającego i zabawnego do zespołu o świetnie wypracowanych, wręcz wzorowych agilowych praktykach, którego członkowie to w większości seniorzy z wieloma latami doświadczenia. Spróbowałem prostych gier w ramach retro i był to strzał w dziesiątkę. Szybko pojawiły się zaproszenia na retro od innych zespołów, facylitowanie spotkań, prezentacje, a wszędzie ten sam wspólny mianownik - gry.

Agata Czopek-Rowińska

Lean Startup w praktyce

Będzie o przełożeniu kluczowego podejścia Lean Startup, czyli “zamiast sprzedawać to co potrafimy zbudować, budujmy to co umiemy sprzedać”, na grunt korporacyjny na przykładzie Young Digital Planet i Grupy Sanoma.

Michał Ślizak i Danuta Bemowska

Stakeholder jungle – a survivor’s guide

Opiszemy szaloną jazdę pewnego zespołu w dół modelu kaskadowego, wpadającego następnie w szybki nurt Scrum’a i wypływającego na szerokie i spokojne wody Kanbana.

Jacek Wieczorek

Agile Bootcamp. Jak użyć agile, żeby uczyć agile.

Wyobraź sobie, że pracujesz w środowisku agile złożonym z kilkunastu zespołów scrumowych. Budowany jest właśnie kolejny zespół, dla którego poszukujesz Scrum Mastera. Niestety, długie lata popularności modelu kaskadowego spowodowały, że rynek jest mocno ograniczony, jeśli chodzi o dostępność doświadczonych graczy w tematyce agile. Stajesz więc przed wyborem - albo szybko nauczysz się rozwijać zrozumienie agile w ludziach, w których widzisz potencjał, albo zostaniesz bez servant leader’a.

Marek Kirejczyk, Tomek Łasica i Mateusz Srebrny

Ball Point Game

Warsztat, w ramach którego będziemy trenować i wspólnie przekonamy się jak działa komunikacja i samoorganizacja w zespole i jak można usprawniać procesy. Piłeczki, którymi będziemy się bawić sponsoruje Business Management Software.

Materiały z AgileByExample Light:

Nagrania brak