Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#44 "Winning" Welch'a

2012-10-29

Joanna Siemińska

Któż nie lubi zwyciężać? O zwyciężaniu według kogoś kto umie wygrywać — Jacka Welcha — który był dyrektorem generalnym General Electrics przez 20 lat. Za jego kadencji wartość spółki wzrosła do 400 miliardów dolarów, czyniąc z niej najbardziej dochodową korporację na świecie.

Opowiem, czym według autora powinno charakteryzować się przywództwo, co powinni robić a czego unikać prawdziwi liderzy. Co stanowi klucz do wygranej przywódcy, czyli o optymiźmie i otwartości. Bedzie też o okrutnym i darwinowskim wyróżnianiu najlepszych i eliminowaniu najgorszych. Będzie o tym, jakich ludzi zatrudniać i jak ludzi zwalniać. O tym, jak ważne są podstawy, czyli o misji i wartościach.

Nie zamierzam przedstawiać praktyk Welcha jako jedynych prawd objawionych na temat tego, jak skutecznie wygrywać w zarządzaniu. To, co sprawdziło się w jego przypadku, przeniesione do naszego własnego ogródka nie musi wcale zadziałać. Chciałabym jedynie, by idee Welcha były impulsem do własnych przemyśleń na temat skutecznego zwyciężania. Zapraszam wszystkich tych, którzy jeszcze nie przeczytali tej książki, a chcą się dowiedzieć, jak wygrywać.

Nagrania brak