Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#298 Na kiedy będzie?” – o możliwych odpowiedziach na to pytanie

2024-06-03

Michał Jakubas

Najpierw, na bazie jednego porównania, chcę Was zaprosić do krótkiej dyskusji o tym jak myślimy o metrykach w ogóle. I mam nadzieję, że to porównanie i refleksje zostaną z nami na dłużej.

Potem opowiem jak można całkiem sensownie odpowiadać na pytanie „Na kiedy będzie?”, czyli jedno z ważniejszych pytań klienta, który czeka na produkt. Wprowadzę nas tym samym do prognozowania Monte Carlo (tu zainspirowały mnie:Dan Vacanti: “When will it be Done - an introduction to probabilistic forecasting” i Introduction to Monte Carlo Forecasting. Ta część będzie bardziej wykładowa, chociaż posypie się też dużo pytań, które nie pozwolą wygodnie rozsiąść się w fotelu.

Na koniec, dla chętnych, wykonamy kilka symulacji w Excelu, które pokażą jak można stosować tę wiedzę w praktyce.

Prelegent:

Michał Jakubas: Scrum Master w Falcon V (czyt. wi) Systems. LeSS Practitioner. Coach i coachee, mentor i mentee. Od prawie 7 lat, jako Scrum Master, usprawnia pracę swoją, zespołów i organizacji. Lubi sobie i innym zmieniać perspektywy. Uwielbia obserwować u siebie i innych efekt “zapalającej się żarówki”, który świadczy o zrozumieniu czegoś inaczej niż do tej pory. Wiele lat pracował jako specjalista od procesów i raportów. Bardzo lubi się z Excelem i stąd pewnie zamiłowanie do tematów takich jak ten meetup.

Nagranie

Materiały ze spotkania