Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#261 [spotkanie stacjonarne] Techniczne aspekty w pracy Scrum Mastera

2022-12-12

Paweł Lasek

Czy Scrum Master pracujący z zespołem wytwarzającym oprogramowanie musi być “techniczny”?
Nie, nie musi! Natomiast warto żeby znał podstawowe aspekty techniczne związane z wytwarzaniem oprogramowania. Dzięki temu będzie mógł lepiej zrozumieć wyzwania z jakimi mierzą się developerzy i lepiej się z nimi komunikować.

Prelekcja koncentruje się na zrozumieniu podstawowych zagadnień związanych z developmentem, które mogą być przydatne w roli Scrum Mastera.

Dowiesz się jak świadomie korzystać z wiedzy o podstawowych technicznych aspektach procesu wytwarzania oprogramowania, pomagając zespołowi w zwiększaniu jego efektywności oraz jakości wytwarzanego oprogramowania .

Dla kogo jest ten meetup?

Scrum Masterzy działający w IT w zespołach wytwarzających oprogramowanie.

Prelegent

Paweł Lasek:

Doświadczony konsultant Agile, Scrum Master, Change Agent, Leader who Serves, posiada background techniczny w IT (programista, developer, team leader). Cechuje go dogłębna wiedza na temat procesu tworzenia oprogramowania. Skupiony na wartości i jakości wdrażanych rozwiązań. Wie, jak ważny jest kontekst, w jakim dana organizacja czy obszar się znajduje. Dlatego o wiele ważniejsze dla niego jest zrozumienie danej sytuacji i podjęcie dopasowanych do niej kroków, niż narzucanie utartych podejść czy technik. Pawła znajdziesz na LindkedIn.

Nagranie

Materiały ze spotkania