Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#246 Solidarni z Ukrainą: Rosyjskie sankcje bankowe. O co tu chodzi?

2022-03-16

Daniel Mazurek

Wykluczenie Rosji z systemu SWIFT. Rosyjskie sankcje bankowe. O co tu chodzi?

Zapraszamy Cię na rozmowę moderowaną. Naszym gościem będzie Daniel Mazurek, który od 9 lat zajmuje się przeciwdziałaniem przestępczości finansowej w różnych instytucjach finansowych. Nasz ekspert opowie czym jest SWIFT i jakie konsekwencje dla gospodarek PL, EU i RU niesie wykluczenie tej ostatniej z systemu. Trochę więcej będzie o sankcjach bankowych jakie zostały nałożone na RU czyli czym są te sankcje, jak działają, jak to wygląda z perspektywy instytucji finansowej i po co są nakładane. Będziemy otwarci na pytania od Was i w miarę możliwości prelegent będzie na nie bezpośrednio odpowiadał.

Kontekst:

Wojna na Ukrainie wywołuje wiele trudnych emocji i nieodpartą chęć niesienia pomocy. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji [Solidarni z Ukrainą], w którą włączamy się jako AgileWarsaw - wesprzyj wybraną inicjatywę z listy umieszczonej poniżej, a w ramach podziękowania, zaprosimy Cię na wydarzenie.

Dla kogo:

Dla każdego, kto w tym bardzo emocjonalnym czasie chce zrozumieć co się dzieje w świecie finansów, jakie sankcje zostały nałożone w związku z wojną i jak to wpłynie na gospodarkę.

Prowadzący:

Daniel Mazurek to człowiek, który od 9 lat zajmuje się kwestiami przeciwdziałania przestępczości finansowej w różnych instytucjach finansowych. Ostatnie dwa lata kieruje zespołem w ramach departamentu klientów wysokiego ryzyka w jednym ze znanych banków.

Nagrania brak