Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#233 Co ma wspólnego konkurs piękności i uzasadnienie biznesowe?

2021-07-06

Piotr Arczewski

Uzasadnienie biznesowe jest to zestaw informacji pozwalających ocenić czy projekt zarówno jeszcze przed jego podjęciem, jak i w trakcie realizacji jest korzystny, wykonalny i potrzebny. Ocena ta odbywa się w oparciu o analizę szacunkowych kosztów, czynników ryzyka oraz oczekiwanych korzyści z projektu. Praktyka wskazuję, że niewiele osób rozumie czym naprawdę jest uzasadnienie biznesowe i jak powinno się je tworzyć (narzędzia).

Celem spotkania jest uzyskania wiedzy z czego składa się uzasadnienie biznesowe oraz co ma wspólnego z konkursem miss piękności.

O prowadzącym

Piotr jest absolwentem studiów podyplomowych Przemysłu 4.0 (Industry 4.0) na Universities of the Future. Jest wykładowcą Politechniki Warszawskiej, który związany jest od wielu lat ze światem biznesu oraz rozwojem osobistym. W swojej karierze zawodowej miał możliwość realizować projekty oraz rozwijać produkty dla takich przedsiębiorstw jak: Orlen, Eaton, AeroSpace Rzeszów, AmRest and Grupa Azoty, MPM, Maan, Ochnik, Budimex.

Dane było mu przejść ścieżkę kariery od stanowiska asystenta do stanowiska IT Product Owner’a w branży budowlanej i pozwoliło mu to zrozumieć jak kluczową rolę odgrywa kultura organizacji oraz jak istotna jest „zwinność” w przedsiębiorstwie. Jako Product Owner miał możliwość zrealizować takie wiele szkoleń, które ugruntowały jego wiedzę praktyczną oraz teoretyczną.

Nagrania brak