Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#227 Jak zadbać o wysoką jakość dostarczanego oprogramowania (w zespole Scrumowym i nie tylko)?

2021-03-22

Piotr Włodarczyk

Temat jakości towarzyszy nam niezależnie od tego, czy działamy w Scrum, Kanban czy Waterfallu. Każde z tych podejść wpływa na nasze spojrzenie dotyczące jakości, jednak to nie sam framework jest tutaj najważniejszy. O co i jak zadbać, aby nasz zespół dostarczał jakościowy soft? To będzie opowieść o kilku zespołach, z którymi miałem okazję pracować i ich drodze do jakościowego softu.

Na ich przykładzie wytłumaczę przedstawię Wam:

  1. Czym jest podejście Shift-left approach?

  2. Co to jest piramida testów i jak powinna wyglądać?

  3. Jakich technik użyć do podnoszenia jakości na etapie b.refinementu, dewelopmentu, testów i nie tylko.

  4. Jak podejmować lepsze decyzje, w które elementy inwestować?

  5. Jak zaszczepić w zespole odpowiedzialność za jakość przez wszystkich… nie tylko testerów.

Piotr Włodarczyk

Piotr Włodarczyk jest Agile Coachem z ponad 14-letnim doświadczeniem w branżach IT, bankowej, HR oraz logistycznej. Od 7 lat z sukcesem wspiera organizacje i zespoły we wdrażaniu zwinności. Pomaga w dużych korporacjach (mBank, PKO BP, Pracuj.pl, Canal+) jak również mniejszym firmom.

W roli konsultanta pracuje z zarządami firm, managerami i działami HR jak również z wspiera same Zespoły Scrumowe pomagając im pracować efektywniej. Razem z piątką kolegów z grupy AgileRebels.org tworzy i prowadzi szkolenia i warsztaty dla Scrum Masterów, Produkt Ownerów, Managerów oraz Zespołów Scrumowych.

Prywatnie ojciec dwójki wspaniałych dzieci i równie wspaniałej żony. Hobbystycznie robi zabawki z drewna dla swoich dzieci. Żeby zachować równowagę medytuje i podróżuje własnym kamperem.

Nagranie

Materiały ze spotkania