Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#224 Ograniczenie w pracy Scrum Mastera zmieniające perspektywę: kontraktowanie.

2021-02-08

Michał Grześkowiak, Piotr Bączyk, Michał Flasiński

Wiele organizacji zatrudnia Scrum Mastera, który pracuje z zespołem na stałe. Czasami zmienia on zespół lub podejmuje pracę z nowym zespołem, pozostając w kontakcie z poprzednim lub poprzednimi. Jakie wyzwania, a jakie problem możemy wtedy zaobserwować w pracy zespołu, a jakie w pracy SM? Czy to jedyna możliwość, a może… można inaczej?

Postaramy się podzielić z Wami, naszymi doświadczeniami z tego eksperymentu. Spróbujemy to pokazać z punktu widzenia stron, które uczestniczą w eksperymencie. Chętnie też posłuchamy o waszych doświadczeniach.

Prelegenci

Michał Grześkowiak

Scrum Msater i Agile Coach z doświadczeniem pracy w startupach oraz większych organizacjach. Przygodę ze Scrumem zacząłem przeszło 10 lat temu, miałem okazję pracować z rozmaitymi zespołami za równo w biurze jak i w formie rozproszonej (zanim stało się to dla każdego codzinnością). W codziennej pracy inspirują mnie eksperymenty, im bardziej odważne i nowatorskie, tym bardziej motywują mnie do działania.

Piotr Bączyk

Swoją pracę metodami zwinnymi rozpocząłem ponad 10 lat temu najpierw jako Product Owner, później na jako Scrum Master i Agile Coach. W swojej pracy cenię najbardziej otwartość na eksperymenty i szczerość.

Michał Flasiński

Scrum Master z ponad 3 letnim doświadczeniem. Pierwszy raz ze Scrumem miałem do czynienia w Empiku i biorąc aktywnie udział w jego wdrażaniu w firmie doszedłem do dzisiejszego punktu, gdzie jako SM aktywnie pracuje nie tylko z zespołami scrumowymi, ale z całą organizacją. W pracy codziennej bardzo cenię sobie umiejętność pokazywania popełnionych przez siebie błędów i wspólnego, zespołowego uczenia się na nich, co pozwala się doskonalić.

Matreiały ze spotkania:

Prezentacja ze spotkania

Kontraktowanie pracy SM - wnioski

Nagranie