Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#222 Dług techniczny — profilaktyka i leczenie

2021-01-11

Marcin Kępka

Z pozoru wszystko działa, wykorzystujemy nasze kompetencje najlepiej jak potrafimy, wszystkie zwinne wydarzenia dopracowujemy w najdrobniejszych szczegółach i nic, ale to zupełnie nic nie wskazuje na śmiertelne zagrożenie, które czai się w zakamarkach zwinności naszych zespołów. Zaniedbywany wielokrotnie, wyśmiewany przez najstarszych menedżerów, atakuje w najmniej spodziewanym momencie. Dług techniczny — to właśnie o nim mowa.

Przez światowych znawców i ekspertów z dwoma a nawet trzema certyfikatami, uznawany jest za jedną z głównych przyczyn spowolnienia organizacji w reagowaniu na zmiany, co w konsekwencji może nawet prowadzić do śmierci produktu. Czy można jakoś temu zaradzić? Czy można rozpoznać pierwsze sygnały nadchodzącej katastrofy? A co jeżeli zaniedbaliśmy profilaktykę i nasz wróg już zaatakował prawie każdy element backlogu?

Teoria nie odpowie na wszystkie z tych pytań, dlatego na spotkaniu porozmawiamy też o konkretnych przypadkach klinicznych, wymienimy się naszymi doświadczeniami i wypracujemy najlepszą szczepionkę ;-)

Marcin Kępka LinkedIn

W wieku 7 lat napisał na drzwiach swojego pokoju “prof. dr hab. med.”, jednakże po wielu latach nauki ekonomii odkrył swoje prawdziwe powołanie w branży IT. Od 18 lat zdobywa doświadczenie w rozwoju oprogramowania jako analityk, kierowników projektów informatycznych, a od kilku lat również jako Scrum Master. Prywatnie mąż i ojciec wspaniałej trójki dzieci, od których uczy się łamania ,,status quo” i kreatywnego podejścia do ,,nudnego i poważnego” świata dorosłych.

Nagranie

Materiały ze spotkania