Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#219 Radical Candor (w czasach pracy zdalnej)

2020-11-30

Karolina Solis

O czym będzie?

Radical Candor (w czasach pracy zdalnej), czyli jak w czasach pracy zdalnej dawać i otrzymywać lepszy feedback?

Feedback to temat, który wystarczająco daje się we znaki w normalnej sytuacji. Jak jednak radzić sobie, kiedy interakcje zostały ograniczone do komunikatora i kamerki, a na przekazanie informacji zwrotnych, często bardzo ciężkich, nie ma szans na żywo?

Radykalna Szczerość (Radical Candor) to złoty środek między byciem obrzydliwie agresywnym z jednej strony i rujnująco empatycznym z drugiej. To podejście zakłada wspólpracę która łączy w odpowiedni sposób pochwały z krytyką, by pomóc im uzyskiwać lepsze wyniki… i być lepszymi kolegami z zespołu, pracownikami, czy managerami.

Każdy, kto pracuje z innymi i musi dawać lub otrzymywać feedback - i chce robić to lepiej i bardziej świadomie, może wynieść z tego wydarzenia coś dla siebie.

Parę słów o Karolinie

Karolina (obecnie SM w Reckitt Benckiser) wspiera zespoły i organizacje w wytwarzaniu oprogramowania w metodykach zwinnych jako zdalny Scrum Master. Prowadzi szkolenia i meetupy związane z feedbackiem, Scrumem, zwinnością i szeroko pojętym rozwojem w kontekście IT. Ogromna fanka Jiry i produktów Atlassiana, w szczególności doskonale utrzymanych tablic i eleganckich workflow’ów. W poprzednim życiu Marketing i PR Manager. Wierzy, że Agile i Scruma tworzą nie tylko narzędzia i procesy - ale przede wszystkim ludzie i relacje. Prywatnie kocia mama i szczęśliwa żona. Mentorka tegorocznej edycji Dare IT.

LinkedIn

Nagranie