#208 Zrozumieć i rozwijać role w zespole Scrumowym w kilku prostych krokach
2020-07-27
Kuba Milewski, Tomek Pawlak
W pracy z zespołami zwinnymi szczególnie ważne jest budowanie relacji, które z kolei umożliwia tworzenie atmosfery odpowiedzialności i samodzielności wśród współpracowników. Dbanie o relacje i promowanie szeroko rozumianego feedbacku jest więc jednym z głównych zadań Scrum Mastera.
Podczas wystąpienia dowiesz się, jak zadbać o relacje w miejscu pracy z perspektywy wymiany tzw. znaków rozpoznania. Poznasz zależność między wymianą znaków rozpoznania i feedbackiem. Będziesz miał/a okazję przyjrzeć się sobie i swoim zespołom. Dowiesz się także, w jaki sposób przekazywać konstruktywne informacje zwrotne, zarówno te wzmacniające, jak i krytyczne.
Jeśli jesteś zainteresowany/a rozwijaniem siebie i innych, zapraszam do udziału w spotkaniu.
Prowadzący
Kuba Milewski
Scrum Master z 7-letnim doświadczeniem w tej roli. Jako Scrum Master ma doświadczenie w pracy z różnych konfiguracjach zespołów i organizacji: pojedyncze zespoły produktowe oraz zespoły pracujące przy dużych inicjatywach z wykorzystaniem skalowania Scruma, zespoły skolokowane i rozproszone, organizacje różnych rozmiarów od startupów do dużych międzynarodowych firm (m.in. Grupa Pracuj, CGI, Ivanti, czy obecnie Nykredit).
W codziennej pracy wykorzystuje wcześniejsze doświadczenia jako programista, w szczególności ciekawość “jak działają rzeczy”. Dzięki czemu świadomie i skutecznie wspiera zespoły i organizacje w odkrywaniu lepszych sposobów współpracy przy tworzeniu oprogramowania.
Prywatnie, wspólnie z żoną, uczą się jak zarządzać czasem i przestrzenią od dwóch niezwykłych młodych dżentelmenów.
Tomek Pawlak
Tomek od kilku lat jako trener Scrum dzieli się swoją wiedzą pomagając firmom IT podnosić jakość oprogramowania oraz budować przyjazne środowisko pracy. Takie w którym zaangażowanie, produktywność oraz rozwój stają się osiągalne!
Wspierał zwinne transformacje m.in. w takich firmach jak StepStone, RST Software Masters, Logintrans oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Tomek był współorganizatorem premierowej edycji konferencji ScrumDays w Polsce oraz jej dwóch kolejnych edycji. Jest założycielem „inicjatywy dla Scruma”. Z jego poglądami na temat Scrum, zwinności oraz radzenia sobie ze złożonością można przeczytać na blogu Buena Vista People Scrum.
Tomek jest również autorem, zdobywającego coraz większą popularność, narzędzia dla praktyków Scrum pod nazwą „Utture kompas Scrum Mastera”. Więcej informacji o projekcie oraz narzędziu można znaleźć na stronie: https://narzedziadlascrummastera.pl/.
Nagrania brak