Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#199 Scrum Tale — warsztat zdalny

2020-03-23

Ewa Koprowska, Dominik Jabłoński

Zapraszamy do udziału w grze symulacyjnej ScrumTale. Celem gry będzie napisanie (pod dużą presją czasu) bestselerowej opowieści kryminalnej.Zespoły będą pracować w Scrumie, zwinnie planować, reagować na zmieniające się wymagania klienta oraz iteracyjnie dostarczać produkt.

Warsztat poprowadzą konsultanci Code Sprinters Ewa Koprowska i Dominik Jabłoński. Uczestnicy zostaną podzieleni na cztery zespoły, które będą starały się w trakcie trzech iteracji zrealizować oczekiwania wydawcy. Czy w przeciągu 42 minut, jakie zostaną poświęcone na pisanie, uda się zespołowo stworzyć wciągające, zaskakujące i gotowe do druku opowiadanie kryminalne? Warsztat doskonale symuluje codzienne sytuacje: zmieniające się wymagania, konieczność szybkiego dostarczania wartości biznesowej, problemy z jakością produktu, potrzebę szybkiego podejmowania decyzji.

Więcej informacji na temat ScrumTale znajdziecie w opisie poniżej i na stronie ScrumTale.com.

Prowadzący:

Ewa Koprowska

Od 20 lat jest związana z branżą IT. W trakcie swojej kariery pracowała m.in. jako actuarial developer, analityk, project manager, Scrum Master, Product Owner i Agile Coach, dzięki czemu może spojrzeć na organizacje i zespoły z którymi pracuje z szerszej perspektywy. Ewa była również jednym z menedżerów projektu Everest w PZU dzięki któremu została jedną z najbardziej rozpoznawalnych znawczyń tematyki zwinnych transformacji i skalowania w polskiej branży. Profil zawodowy: Partner & CHO w Code Sprinters

Dominik Jabłoński

Dominik, w IT od ponad 7 lat, jest konsultantem Agile i Scrum Masterem w Code Sprinters, z bogatym i różnorodnym doświadczeniem począwszy od sprzedaży, przez obsługę klienta, branżę finansową, HR, skończywszy na modowej. Wspiera zarówno niewielkie software houses jak i duże korporacje. Oprócz fascynacji metodami zwinnymi i tym, jak zmieniają naszą pracę i życie, jest niepoprawnym miłośnikiem gier planszowych.

Jedna z podgrup

Nagrania brak