Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#196.2 Wyboista droga cyfrowej transformacji

2020-02-10

Ada Stasiak

O cyfrowej transformacji w firmach mówi się dużo, natomiast niewiele mówi się o tym jak ten proces wygląda od środka i jakie wyzwania stoją przed osobami, od których często powodzenie tej transformacji zależy.

Kluczową barierą w działaniach zmierzających do transformacji nie są stare i zakorzenione narzędzia, apilkacje i procesy, lecz brak otoczenia się ludźmi i partnerami, którzy rozumieją nowe technologie i nie boją się zmiany.

Podczas tej prelekcji chciałabym podzielić się doświadczeniami Product Ownera zebranymi podczas procesu kształtowania się nowoczesnej firmy FinTech, która to stała się głównym driverem zmian i rewolucji cyfrowej.

Przedstawiłabym przypadek projektu, który pokazuje, że żeby coś osiągnąć (wdrożyć nowy produkt, przeprowadzać Biznes przez transformację cyfrową) trzeba najpierw spaść i mocno się potłuc, aby z tej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski i przekuć ją w sukces.

Prelegent

Ada Stasiak

Ada uczestniczyła w budowaniu nowoczesnego centrum technologicznego HL Tech, które skupia się na wytwarzaniu i dostarczaniu wysokiej jakości oprogramowania dla brytyjskiej firmy Hargreaves Lansdown. Jako lider w HL Tech pokazuje kierunek, motywuje i tworzy przestrzeń dla innowacji i rozwoju w oparciu o kulturę Agile polegająca na dzieleniu się wiedzą, ciągłym doskonaleniu się oraz eksperymentowaniu. Jako Product Owner i Senior IT Analyst ściśle współpracuje z zespołami Scrumowymi w celu dostarczania rozwiązań, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, zapewniają wydajność, konkurencyjność i niezawodność. Dzięki swojemu 9 letniemu doświadczeniu w IT promuje najlepsze praktyki w zwinnym zarządzaniu projektami, np. technikę Event Stormingu. Ze względu na swoją pasję i zaangażowanie bierze udział również w transformacji cyfrowej Hargreaves Lansdown.

Nagrania brak