Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#190 Kiedy klient "(nie)wie" czego chce a my "(nie)potrafimy" się dowiedzieć

2019-10-14

Joanna Siemińska, Adrian Soja

Zapraszamy Cię na warsztat, który jest poświęcony umiejętnemu pozyskiwaniu informacji, dzięki której możemy dostarczyć klientowi dokładnie to do czego nas zatrudnił.

Informacja może być bardzo prosta, na przykład w świecie IT taką informacją podstawową jest bit (*). Jednak informacja może być również bardzo niedookreślona, wówczas bardziej przypomina qubit, a z tym do czynienia mamy w komunikacji międzyludzkiej.

Na warsztacie rozbierzemy informacje na czynniki pierwsze, opowiemy o zniekształceniu informacji i o tym skąd się owo zniekształcenie bierze.

W jaki sposób w oparciu o informacje budować relacje oraz wiedzę w świecie “wizji” i “szczegółu”.

Opowiemy o modelu 4MAT oraz TOTE jako uniwersalnych narzędziach do pozyskiwania kompleksowych informacji w tym wizji.

Dowiesz się o tym jak zdefiniować kontekst, w którym działasz oraz poznasz kilka podstawowych stylów myślenia, bez których w całym tym kotle informacji łatwo jest się pogubić.

(*) Bit informacji, aby był użyteczny powinien być jednoznaczny.

Parę słów o prowadzących

Adrian Soja

Nazywam się Adrian Soja i od około 4 lat interesuję się kompetencjami miękkimi. Na co dzień pracuję w warszawskim Software House jako Scrum Master, Trener Komunikacji, Facylitator. Moja praca polega na usprawnianiu pracy zespołów projektowych jak i rozwoju osobistym każdego kto po prostu chce skorzystać z moich umiejętności.

Jestem Coachem, Praktykiem NLP, Trenerem Komunikacji Transformującej, Facylitatorem metody IceBerg, Hipnotyzerem.

Staram się poznawać wszystkie metody komunikacji z “mózgiem”, które w mniejszym lub większym stopniu starają się wytłumaczyć jak działamy i jak niektórzy ludzie osiągają swój własny sukces.

Jeśli jesteś zainteresowany tym czego się dowiedziałem, masz ochotę poćwiczyć wspólnie z innymi różne techniki, które przybliżają do osiągania celów, nawiązywaniu dobrych relacji z drugą osobą oraz komunikowaniu swoich potrzeb i celów w takich sposób by to się w końcu zadziało - zapraszam.

Joanna Siemińska

Scrum Master, Project Menadżer. Na co dzień sprawiam, aby rzeczy się działy, deweloperzy mogli się skupiać na tym co ważne i fajne, czyli kodowaniu i tworzeniu softu, czego jako była deweloperka bardzo im teraz zazdroszczę :).

Pasjonuje mnie tworzenie systemów - nie tylko tych informatycznych, ale tych składających się z ludzi. Od samego początku swojej kariery byłam ideowo związana z Agile i cieszę się, że od 10 lat pracuję w TouK.

Nagranie