Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#143 Od skalowania Agile w dużej firmie do zmiany kultury organizacyjnej

2018-01-08

Paweł Pietruszka, Bartek Janowicz

Spotkanie będzie podzielone na dwie części:

Prezentacja doświadczeń ING Banku Śląskiego w zakresie wdrażania Agile i Agility (około 75 min)

W trakcie prezentacji podzielimy się doświadczeniami w zakresie: jaki sposób ING Bank Śląski przygotowywał się do wdrożenia Agile oraz zwinnej kultury pracy? Jak wygląda Agile’owa transformacja w grupie około 900 osób w centrali firmy oraz jak zmienia się sposób pracy w firmie? Jak duże znaczenie ma jednoczesne rozwijanie kultury przedsiębiorczości opartej o innowacje? Oczywiście będzie czas na pytania J

Unconference - wymianie wiedzy i doświadczeń w wokół najbardziej istotnych wyzwań w skalowaniu Agile oraz zwinności w kulturze organizacyjnej (około 75 min)

W trakcie tej części spotkania zaprosimy Was do podzielenia się najważniejszymi dylematami i wyzwaniami przy skalowaniu Agile oraz zmianie kultury pracy na bardziej zwinną. Następnie w swobodnej formule zbierzemy wspólne doświadczenia, które mogą być podpowiedzią jak podejść do realizacji tychże wyzwań. Następnie podzielimy się wnioskami na forum

Na koniec będzie czas na swobodny networking :)

Paweł Pietruszka

Agile Coach w ING Banku Śląskim od 2017 roku. Wcześniej Scrum Master i IT Developer w HRS Group oraz konsultant w MicroStrategy. Łączy doświadczenia w zakresie IT i budowania relacji z klientami wewnętrznymi z umiejętnościami coachingowymi oraz dużą wrażliwością na aspekt ludzki zwinnej transformacji.

Bartek Janowicz

Właściciel Proinnovate, współwłaściciel Agile Mindset. Między 2010-2013 ekspert i menedżer ds. rozwoju i szkoleń w ING Banku Śląskim. Koordynował działania rozwijające postawy menedżerów, wdrażał pierwsze działania rozwijające umiejętności facylitacyjne w Banku oraz inicjatywy rozwoju przedsiębiorczości. Obecnie łączy wieloletnie HR-owskie doświadczenia w zakresie rozwoju kultury organizacyjnej z doradztwem w zakresie skalowania Agile oraz zwinności w codziennej pracy pracowników. Certyfikowany facylitator (CPF), praktyk Lean Startup, szef merytoryczny akceleratora przemysłowego oraz polski ambasador konferencji Lean Startup EMEA Conference w Amsterdamie (marzec 2018)

Wynik dyskusji:

Nagrania brak

Materiały ze spotkania