Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#142 Agile Product Management

2017-12-11

Tomasz Wykowski

„Za siedmioma górami, za siedmioma lasami Klient dokładnie wiedział czego potrzebuje… Zespół dokładnie wiedział, jak to dostarczyć… A po drodze nie zmieniło się nic.”

Życie byłoby dużo prostsze, gdyby ta bajka była prawdą. Jeżeli jednak nie mieszkasz w bajkowej krainie, to, tak jak wielu innych Product Managerów zmagasz się z problemami braku komunikacji, zmiany wymagań, zależności, opóźnień i wszechobecnej polityki.

Nie mogę Ci obiecać prostego lekarstwa na te problemy. Jednak chciałbym Ci przybliżyć skąd się biorą, jak ich unikać oraz jak sobie z nimi radzić gdy już się pojawią. W trakcie naszej sesji opowiemy sobie najpierw dlaczego nie możemy dostarczyć projektów na czas i dlaczego te dostarczone często nie spełniają naszych oczekiwań. Następnie zobaczymy co możemy z tymi problemami zrobić. Oczywiście w trakcie poprowadzimy kilka ćwiczeń i dyskusji.


Tomek pracował jako software engineer, project manager i Scrum Master.

W 2010 roku założył ProCognitę, żeby poprzez Agile Coaching i szkolenia pomagać ludziom budować niezwykłe organizacje. Od 2015 roku jest jedynym polskim Certyfikowanym Trenerem Scrum (Certified Scrum Trainer, CST) akredytowanym przez Scrum Alliance.

Materiały dotyczace tematów poruszanych na spotkaniu:

Zjęcia rysunków Tomka:

Nagranie