Nieformalna grupa entuzjastów spotykająca się z grubsza co dwa tygodnie.

#141 Jak organizować warsztaty projektowe dla 20 ludzi i nie osiwieć, oraz jaki ma to związek z prowadzeniem projektów

2017-11-20

Szymon Nieradka

Zajawka Szymona:

Lubię hasło przewodnie konferencji organizowanych przez ludzi z AgileWarsaw. Brzmi ono “Agile By Example”. Dlatego w 20 listopada zacznę od przykładu jednego z moich projektów, w ramach którego koordynowałem pracę ponad 20 ludzi, pracujących w pięciu krajach. W trakcie jego trwania przeprowadziłem czternaście warsztatów, w trakcie których mój zespół musiał się dotrzeć, wymienić poglądami, wypracować decyzje oraz oczywiście przeprowadzić swoje rytuały (z głównym naciskiem na sprint review).

Wbrew pozorom, wnioski do których doszedłem, i którymi się z Wami podzielę, przydają się nie tylko do organizowania warsztatów w których biorą udział Niemcy, Czesi i Włosi (choć jest to ciekawa kombinacja). Owszem, obiecują sporo praktycznych informacji o tym jak skutecznie przeprowadzić warsztat w trakcie którego kilkanaście osób musi równolegle odbyć kilkadziesiąt spotkań, w różnych konfiguracjach. Podpowiem jak przeprowadzić skuteczne spotkanie grupy, w której występują skrajne różnice temperamentu. Ale co jak sądzę jest najważniejsze pokażę zaskakujący związek między wnioskami do których doszedłem a zarządzaniem projektem.

Gwarantuję dużą ilość przykładów oraz brzydkich zdjęć (za to realnych, z kuchni projektu).

Szymon Nieradka. Od kilkunastu lat (fuj) prowadzę projekty oraz zarządzam portfolio projektów. Prowadziłem część mobilną pierwszej i drugiej wersji IKO dla PKO S.A. oraz BLIK dla Polskiego Standardu Płatności. Prowadziłem także projekt migracji stu tysięcy terminali płatniczych Commonwealth Bank of Australia dla Wincor-Nixdorf.

Nagranie